top of page

Para Food

český černý česnek

Všechno co potřebujete vědět. 

CO JE ČERNÝ ČESNEK?

Náš černý česnek vyrábíme výhradně z českého česneku vypěstovaného v České republice našimi zemědělci. Černý česnek je běžný bílý česnek, který prošel dlouhodobým, pečlivě řízeným procesem teploty, vlhkosti a času ve speciálním zařízení. Jedinečná barva, chuť a struktura našeho produktu je docílena bez chemie, konzervantů a jakýchkoliv přísad. Pro jeho vlastnosti je zařazen mezi superpotraviny jejichž nutriční přínos je mimořádný.

JAK CHUTNÁ?

Má mírně sladkou, pikantní a nevšední chuť a vůni. Ochucené pokrmy jsou chutné a zajímavé. Překvapí každého kdo pozná jeho přednosti. Náš černý česnek je jednou z mála ingrediencí, které lze použít téměř na všechny pokrmy sladké i slané včetně ovoce a zeleniny. Hodí se dobře na všechny druhy masa, vhodný na topinky,do bramborových jídel,těstovin,zeleninových salátů, pomazánek, polévek, sýrů a majonéz.

O NAŠEM ČESNEKU

Naši současní dodavatelé česneku jsou  Jahodárna Brozany a Skalický česnek, kteří svou práci odvádí kvalitně a precizně. Jejich česnek je ryze český a je výbornou surovinou pro výrobu našeho českého černého česneku.

Antioxidační efekt

Volných radikálů, částic, které ztratily elektron a v našem těle působí paseku do doby, než je zachytne nějaký antioxidant a onen elektron jim dodá, se nezbavíme. Jsou vytvářeny mimo jiné v rámci Krebsova cyklu a další z fyziologických procesů v našem těle. Jde tedy spíše o to nevytvářet jich nadbytek tím, že je dodáváme do těla stravou (zánětlivé procesy), tím, že se zbytečně stresujeme, fyzicky příliš zatěžujeme naše tělo a vystavujeme je působení externímu znečištění – kouři, smogu, radiaci… Volné radikály v převaze nad antioxidanty pak poškozují naši DNA, tělesné tuky a bílkoviny a to vše vede k procesu stárnutí a nemocem. Antioxidační aktivita sloučenin černého česneku pak vede mj. k vyšší produkci glutathionu, nejsilnějšího známého antioxidantu, které si tělo dokáže vytvořit!

Ochrana kardiovaskulárního systému

Riziko srdečního onemocnění, popř. infarktu, stoupá úměrně s množstvím sLDL cholesterolu a triglyceridů, vysokým krevním tlakem, vysokými hladinami homocysteinu a několika dalšími faktory. Klinické studie potvrzují, že S-allyl cystein proti nim dokáže velmi účinně bojovat. 2,4 až 4,8 gr černého česneku (1 stroužek) denně podávaného po dobu 6 měsíců dokáže snížit celkový cholesterol o 5-7%, snížit sLDL cholesterol, triglyceridy, zvýšit HDL cholesterol a zabraňuje i plateletárnímu zanášení cév. SAC funguje na podobném principu jako léky na bázi statinu!

Posílení imunity, antivirální, antibakteriální a protiplísňové účinky

Zde účinky černého česneku výrazně překračují možnosti toho čerstvého. Ve studii účinků černého česneku na pacienty s AIDS se můžete dočíst, že podávání 1800 mg extraktu z černého česneku po dobu 3 týdnů zvýšilo u těchto pacientů aktivitu NK buněk o 155% a těm, kteří dostávali 35 g čerstvého česneku (ekvivalent 1800 g černého česneku = 10 stroužků čerstvého česneku) pak o 139%. NK buňky (z anglického “natural killers”, přirození zabíječi) jsou jednou z podskupin bílých krvinek, které jsou schopny identifikovat a zabít rakovinové buňky a buňky napadené virem. Podle mého vlastního průzkumu neexistuje jediný chemický lék, který by měl na zvýšení aktivity NK buněk byť jen srovnatelný účinek!​

Černý česnek navíc při pravidelné konzumaci dokáže zlikvidovat přemnožení Candida Albicans a účinně mu bránit. To samé platí i o jeho účincích na Helicobacteria Pilori, která je spojována s žaludečními vředy a rakovinou. Toto zjištění je možná ještě důležitější, jelikož se ukazuje, že asi 84% populace je na antibiotickou léčbu H. Pilori resistentní!

Český černý česnek black garlic.JPG

Kontakt: Ondřej Brach

Para Food s r.o.,

Štefánikova 26
Praha, 150 00   

Česká republika

Chcete se dovědět víc?

Český černý česnek black garlic WHOLESAL

+420 774 409 646 (mobile)

+420 257 311 513 (fax)

Český černý česnek black garlic.JPG
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • pinterest
bottom of page